Brigády pro studenty v zahraničí

Pokud se podíváte kdekoliv na Internetu zjistíte, že nabídek práce či brigád v zahraničí je opravdu velká spousta. Vám stačí si vybrat pouze tu správnou a pro Vás vhodnou práci. Zkrátka brigádu, která bude vyhovovat a splní vaše očekávání. Mnohým určite záleží i na příjemném prostředí, kde by měli vykonávat práci. V současné době jsou mezi studenty asi nejvyhledávanější brigády sezóní práce, jako třeba sběr ovoce v či práce číšníka v restauracích, pomocné úklidové práce, umývání nádobí v turistických destinacích zemí jako jsou Francie, Řecko, Itálie, Španělsko, Kypr a mnoho dalších.

Brigády v zahraničí – sbírání ovoce a zeleniny

Sběr plodin v zahraničí je nejspíše nejvíce vyhledávanou brigádou pro studenty ze středních nebo vysokých škol. Sbírat ovoce studenti jezdí jezdí na různá místa především do přímořských zemí jako je Španělsko, Itálie nebo Anglie. Tato práce může být zajímavá i pro méně zdatné studenty či dívky. Není totiž fyzicky tolik náročná jako jiné druhy práce. Pracovat můžete na plantážích, kde se budete setkávat s plodinami jako jahody, jablka, broskve, pomeranče, mandarinky, ale třeba také se zeleninou jako je rajčata, okurky nebo různé druhy salátů. Výběr destinací, kde můžete pracovat a produktů, které můžete sbírat je opravdu široký.

Brigády v zahraničí

Brigády v zahraničí – práce v restauracích či hotelech

Pracovat tímto způsobem má tu výhodu, že nejste omezeni sezóními podmínkami. Tato možnost trvalé práce či brigády v zahraničí se v podstatě nabízí po celý rok. Kdo někdy pracoval v restauraci ví, že to není práce nikterak jednoduchá a člověk, který má zájem si přivydělat jako číšník či pomocný personál v kuchyních si své penízky určitě zaslouží.

Důležitým kritériem pro přijetí takové práce je jazyková znalost, a to minimálně jednoho cizího jazyka, ať už anglického nebo německého. Ideální je samozřrejmě kombinace dvou či více jazyků. Je také nutné, aby se brigádník uměl alespoň částečně pohybovat v prostředí restaurace. To znamená, zvládat základní pravidla stolování, nošení několika talířů najednou, aby popřípadě umět vařit, pakliže bude žádat o místo v kuchyni.

Vzhledem k možnostem, které se nám naskýtají díky vstupu do Evropské unie, mohou studenti vyrazit za prací či zajímavou brigádou do různých zemí jako jsou Anglie, Německo, Španělsko, Rakousko, Itálie, Francie, Portugalsko nebo i Irsko.

Petrá nabídka zaměstnání
Dnes, v době ekonomické krize, není jednoduché najít dobře placenou práci. Využijte možnosti nechat si zasílat nabídky práce v hlavním městě.